Blog
Egy „átlagos” helyiségnél 10 m2-ként 1 kW hűtőteljesítmény szükséges, de ezt a tájolás, a szigetelés minősége, az ablakfelület és egyéb tényezők is jócskán növelhetnek.
Ha a klímaberendezés teljesítménye alulméretezett a tényleges hőterheléshez képest, akkor az az idő előtt elhasználódásához vezethet. Továbbá nem biztosítja az elvárt komfortot.
A hőszivattyúk és így a klímák működési elve a következő: az épületnek a belső helyiségeibe, ahol meleget szeretnénk előállítani, ott az elektromos energiával a kültéri hőenergiát szivattyúzzák be a beltérbe (a beltéri egység segítségével).
Egyszerűen szólva a klíma a felvett elektromos energia többszörösét tudja leadni hőenergiában leadni.
A többlet leadott hőenergia ráadásul megújúló energia.
A Fisher víz-levegő hőszivattyúk választásával egy komplett, minden igényt kielégítő rendszert építhet ki otthonában, amely egyszerre biztosítja a melegvíz ellátást és lakása hűtését és fűtését is.
A klímaberendezéseket az utóbbi évtizedben rengeteg kritika érte a hangjuk miatt, az egyik leggyakoribb vásárlói kifogás/panasz: „Túl hangos.” Észérvekkel nehéz vitatkozni, ezért az iparág sem tette, helyette elkezdtek a gyártók sokkal inkább a készülékek zajkibocsátásra fókuszálni, halkabb készülékeket gyártani. Mi is így tettünk, ma pedig kifejezetten büszkék vagyunk Fujitsu klímáink zajszintjére. Majdnem minden hirdetésünkben lehet is találkozni verhetetlen érvrendszerünkkel, melyben azt ecseteljük, mennyire csendesek a légkondicionálóink. No de mihez képest? Megpróbáljuk egy kissé kontextusba helyezni.
Nézzük, hogyan segítenek a hőszivattyúk és split klímák az energiahatékonyság egyre sürgetőbb feladataiban!?
A környezetvédelem és energiatakarékosság egyre inkább előtérbe kerül, ahogy...
A Fisher eHeatR hőszívattyúk megbízhatóan működnek széles hőmérséklet tartományban